2. Черно Море
  3. Черно Море се върна в тройката след труден успех над Локо (Пловдив)

Черно Море се върна в тройката след труден успех над Локо (Пловдив)

Черно море победи Локомотив (Пловдив) с 2:1 в последната среща от 21-ия кръг на „А” група, предаде кореспондентът на Novsport.com във Варна. Въпреки, че „моряците” доминираха през целия мач и създадоха доста положения пред вратата на Локомотив, те трябваше да треперят до самия край на мача.

Черно море победи Локомотив (Пловдив) с 2:1 в последната среща от 21-ия кръг на „А” група, предаде кореспондентът на Novsport.com във Варна. Въпреки, че „моряците” доминираха през целия мач и създадоха доста положения пред вратата на Локомотив, те трябваше да треперят до самия край на мача. Тежка контузия още в началото на двубоя получи халфът Георги Илиев, който бе откаран в болница със съмнения за счупена челюст, а отделно има и два счупени зъба. Първоначалните прогнози са, че той ще отсъства дълго време. Александър Александров - Алекс пък е с шест шева на главата, след като в добавеното време на първата част се сблъска с вратаря Акалски.

Мачът започна с неприятен сблъсък между Илиев и Йошев, които скочиха за една висока топка и удариха главите си. Халфът на Черно море при падането си глътна езика, но навременната намеса на играчите и медицинския екип предотвратиха по-сериозна опасност за здравето на играча. Той бе откаран с линейка в Спешния център, където ще му бъде направена рентгенова снимка.

Домакините постепенно наложиха териториален превес, като Юруков и Алекс не спряха да тормозят защитата на „смърфовете”. В 19-ата минута Алекс изпълни пряк свободен удар, като ударът му бе насочен точно под гредата, но Акалски изби в корнер. Пет минути по-късно отново звездата на „моряците” можеше да отбележи гол, но вратарят на гостите парира удара му. Все пак логичното се случи и в 41-ата минута домакините откриха резултата. Атанас Борносузов пое топката пред дъгата на наказателно поле и с мощна тупалка разстреля Акалски. В последната минута на добавеното време Алекс от 3 метра не успя да увеличи преднината на своя отбор.

Второто полувреме отново започна със силен натиск на Черно море, но играчите на Никола Спасов се надпреварваха да пропускат пред вратата на „смърфовете”. В 71-ата минута Йордан Юруков проби отляво и подаде на Манолов в наказателното поле. Ангел Йошев с шпагат изби топката, но тя попадна в Алекс, който с много техничен удар направи резултата 2:0. В края на мача домакините допуснаха много наивна грешка, която позволи на „черно-белите” да се върнат в мача. Четири минути преди края на двубоя Дани Кики центрира от фаул, а вратарят Илчев не се намеси добре и изпусна топката. Мартин Сечков я овладя и леко я чукна в опразнената врата. Силите на Локомотив обаче не стигнаха за нищо повече и Черно море се поздрави с трите точки.

След тази победа Черно море се върна в челната тройка на „А” група с актив от 40 точки, а Локомтоив остана на 10-ата позиция.