2. Черно Море
  3. Корида в Мездра: Черно море излезе трети след 3:1 над местния Локомотив

Корида в Мездра: Черно море излезе трети след 3:1 над местния Локомотив

"Моряците" изпревариха Локо (Сф) и Литекс в битката за Лига Европа

Черно море запази реални шансовете си да се класира за евротурнирите след победа с 3:1 при гостуването си на Локо (Мз) в мач, който приличаше по-скоро на корида, отколкото на футболен мач.

Двата тима се скъсаха да се ритат, като реферът Стоянов бе принуден да даде 8 жълти картона. Иначе гостите показаха повече футболни достойнства и след два гола на Юруков и един на Манолов стигнаха до 3-те точки, а попадението за Локо (Мз) бе дело на Симонович.

Двубоят започна равностойно, като постепенно гостите взеха инициативата и започнаха все по-често да поглеждат към вратата на Левашки. В 20-ата минута Трифонов върна много лошо топката към Левашки, Манолов се добра до нея и отправи удар към вратата, но Филипов успя да изчисти от голлинията. Някъде около 30-ата минута започнаха и грубостите, като само в разстояние на 4 минути бяха показани 3 жълти картона. В 39-ата минута Лазаров нацели лявата греда на вратата на домакините, но малко по-късно нямаше какво да ги спаси. Мирослав Манолов пое топката на около 25 метра от вратата и нахлу в пеналта, като преди това премина през трима бранители, за да простреля Левашки – 0:1.

В началото на втората част нервите и грубите влизания продължиха да властват на терена, като от скамейката на домакините на няколко пъти бурно оспорваха решенията на рефера. В 58-ата минута Алекс изведе Юруков сам срещу Левашки, а левичарят с техничен удар вкара за 0:2. Не бяха изминали и 3 минути, когато Локо намали резултата. Симоеш качи топката на главата на Георгиев, чийто удар бе спасен от Илчев, а топката се озова в Симонович и капитанът на домакините вкара за 1:2. След още три минути обаче гостите върнаха преднината си от два гола, а герой отново бе Юруков. Той бе оставен непокрит в малкия пеналт и необезпокояван от никого вкара втория си гол в мача – 1:3.

До края на срещата двата тима намалиха видимо темпото и не се стигна до нови голове. По този начин Черно море излезе на 3-а позиция с 44 точки, изпреварвайки с една Локо (Сф) и с две Литекс в битката за Европа. Локо (Мз) е на 9-о място с 30 точки.

Илиан Илиев: Опитваме се да задържим летвата