2. Черно Море
  3. Жардел кълне с черна магия Николай Йорданов

Жардел кълне с черна магия Николай Йорданов

Най-голямото име в първенството ни Марио Жардел прокълна на няколко пъти с бразилска черна магия рефера Никола Йорданов при загубата на неговия “Черно море” 2:3 от “Левски”.

Първия път това стана в 62-ата минута, когато при резултат 2:1 за "Левски" Тасевски бе изведен в коридор, а вратарят Илко Пиргов отби топката с двете си ръце и реферът Йорданов видя дузпа. Втория път Марио Жардел, направил име като играч на “Порто” и “Галатасарай”, направи вудужестове, когато в 78-ата минута Дончо Атанасов от "Черно море" бе дръпнат в пеналта, но Никола Йорданов замълча.

Треньорът на домакините Велизар Попов пък бе изгонен заради претенции към страничния рефер Николай Ангелов за засада.

“Левски” дръпна 2:0 още в първия половин час. Първо Даниел Младенов откри с шут по диагонала отдясно, а след това централният защитник Милиев реализира с глава след плонж.

След почивката “Черно море” намали, но устремът на домакините бе прекършен от дузпата, от която Гара Дембеле вкара деветия си гол в първенството. Георги Илиев успя да направи само загубата малко по-почетна.
Илиан Илиев: Опитваме се да задържим летвата