2. - Други
  3. 10 от Словения с лесно 2:0 над Фарьорски острови

10 от Словения с лесно 2:0 над Фарьорски острови

Отборът на Словения продължава да крачи уверено към баражите на Евро 2012, след като днес се наложи с 2:0 над слабака Фарьорски острови

Отборът на Словения продължава да крачи уверено към баражите на Евро 2012, след като днес се наложи с 2:0 над слабака Фарьорски острови. Срещата се игра на стадион „Свангаскард” и бе от програмата на квалификационна група „C”.

Двубоят започна с натиск на гостите, докато тимът на Фарьорски острови бе плътно прибран в половината си, чакайки възможностите си на контраатака. Така се стигна до 25-ата минута, когато Шулер изпусна нервите си, фаулирайки грубо съперник, за което получи директен червен картон.

Вместо да стъписа гостите, изгонването на Шулер ги мотивира да потърсят още по-силно победата. И само 4 минути след червения картон, Словения излезе напред в резултата с гол на Матавз. Крайното 2:0 пък бе оформено в 47-ата минута, когато Балдивсон си вкара злощастен автогол.

След успеха Словения се намира на 2-о място във временното класиране с актив от 11 точки, на 5 зад лидера Италия и на 3 пред 3-ия Сърбия. Домакините от Фарьорски острови пък са последни с 1 спечелена точка.