2. - Други
  3. 10 от Спартак взеха точка на шампиона Зенит (видео)

10 от Спартак взеха точка на шампиона Зенит (видео)

2 гола на Александър Кержаков не стигнаха за победа на играчите на Лучано Спалети

Спартак (Москва) направи голяма услуга на своя градски съперник ЦСКА като открадна точка от лидера в руската Премиер лига Зенит (Санкт Петербург). В среща от 26-ия кръг на шампионата Спартак удържа 2:2 пред своите фенове с човек по-малко, като по този начин даде шанс на ЦСКА да се изравни със Зенит по точки на върха в класирането.

Дербито започна с остри атаки и към двете врати, но късметът се усмихна на Спартак и те вкараха първи. МакГийди подмина Широков като малка гара, подаде към Де Зеув, той намери добре Еменике, нигериецът стреля, Анюков се опита да изчисти, но си вкара нелеп автогол за 1:0.

В края на полувремето руският шампион обърна хода на мача. Кержаков изчака Дани да се изтегли от засадата, пусна удобна топка към португалеца и той разстреля Дикан за 1:1. Само 2 минути след това попадение Пареха удари в лицето без топка Кержаков и реферът му вдигна директен червен картон. Така Спартак игра цяло второ полувреме с 10 души.

Момчетата на Лучано Спалети веднага натиснаха и стигнаха до втори гол. Широков центрира отдясно и Кержаков засече за 2:2. Домакините обаче не се предадоха и намериха сили да се доберат до хикса. Пак МакГийди изработи гола като намери в коридор Уелинтон, а бразилецът не сгреши срещу Малафеев – 2:2.

Зенит води с 53 точки, следван от Динамо и ЦСКА, но „армейците” играят с Кубан своя мач от този кръг днес. Спартак е 4-ти с 46 точки.