2. - Други
  3. Адо Ден Хааг влезе в Лига Европа след невероятна драма срещу Грьонинген

Адо Ден Хааг влезе в Лига Европа след невероятна драма срещу Грьонинген

Първият двубой завърши 5:1 в полза на Адо Ден Хааг, а след като този резултат се повтори в реванша, в крайна сметка всичко се реши с изпълнение на дузпи

Реваншът на финалния плейоф за влизане в Лига Европа от холандския шампионат се превърна в истински спектакъл. Тимовете на Грьонинген и Адо Ден Хааг сътвориха невероятно шоу, а драмата на „Юроборг” продължи повече от 120 минути, като завърши с изпълнение на 11-метрови наказателни удари.

Първият двубой завърши 5:1 в полза на Адо Ден Хааг, а реваншът, игран днес, приключи при същия резултат, само че в полза на Грьонинген.

До почивката двата отбора си бяха отбелязали по едно попадение. Домакините поведоха с 1:0 чрез Матавц, а Имерс възстанови ремито.

През втората част Грьонинген напълно доминираше и стигна до цели четири гола. Два от тях отбеляза Ван Дайк, а другите две попадения вкараха Бакуна и Матавц, като гола на последния бе от дузпа и дойде малко след като Пике от състава на гостите получи червен картон.

Така се наложи да се изиграят две продължения по 15 минути. В тях обаче попадение на падна и всичко щеше да се реши чрез изпълнение на дузпи. Гостите от Адо Ден Хааг се оказаха по-съобразителни и спечелиха с 4:3. Това значи, че през следващия сезон тимът ще играе в Лига Европа.