2. - Други
  3. АЗ би Фейенорд, но само с 2:1

АЗ би Фейенорд, но само с 2:1

Брет Холман вкара и изработи гол за Грациано Пеле при победата на АЗ Алкмаар с 2:1 над Фейенорд в двубоя, с който приключи 12-ия кръг в холандската Ередивизи.

Люк Кастайнос бе авторът на попадението за Фейенорд, чийто отбор се надяваше да надгради над успеха срещу ВВВ Венло през седмицата, който бе само дни след катастрофалното поражение с 0:10 от ПСВ Айндховен.

Два гола на Вилем Янсен пък донесоха равенството 2:2 на Рода при гостуването на последния Вилем II.

Също днес Витес Арнем извъртя 0:0 срещу НЕК Нийнеген в първия мач на тима под ръководството на новия треньор Алберт Ферер.

Лекс Имерс реализира единственото попадение в 46-ата минута за минималния успех 1:0 на АДО Ден Хааг срещу Утрхт.

В събота Твенте спечели домакинството си на ПСВ Айндховен с 1:0, за да оглави класирането с актив 28 точки, със само 1 над ПСВ и Аякс. На вратата за отбора от Еншеде до 89-ата минута бе българският национален вратар Николай Михайлов, който обаче разтегна и бе заменен принудително. Все пак се очаква той да бъде на линия за мача с Вердер (Бремен) от Шампионската лига следващата седмица.