2. - Други
  3. Бастия шокира ПСЖ след два гола пасив (ВИДЕО)

Бастия шокира ПСЖ след два гола пасив (ВИДЕО)

Тимът на Лоран Блан вече трети кръг е без победа в Лига 1

Пари Сен Жермен продължава с лошата си серия и в мач от 20-ия кръг на Лига 1 допусна обрат от 2:0 до 2:4 при гостуването си на Бастия. Това е трети пореден кръг без победа за тима на Лоран Блан, като допусна две загуби в този период.

Лукас Моура и Адриан Рабио изведоха гостите напред в резултата с ранни голове, но с попадения на Риад Будебуз от дузпа и Франсоа Модесто Бастия изравни. След почивката Жулиан Палмиери добави още два за „сините” и така оформи крайното 4:2.

Тимът на Лоран Блан започна по мечтан начин двубоя. Още в деветата минута Лукас Моура изведе гостите напред в резултата, а в 20-ата Адриан Рабио удвои преднината на ПСЖ.

В 32-рата минута обаче бе отсъдена дузпа за Бастия за игра с ръка на Ван дер Вийл. Бадебуз застана зад топката и намали. Минута преди почивката резултатът стана 2:2, след като Модесто изравни, засичайки точно центриране от корнер.

Само 10 минути след подновяването на играта Палмиери смрази Душес с изключителен удар от около 20 метра. След центриране от корнер, топката бе изчистена, но Палмиери от воле направи пълен обрат за Бастия.

В заключителните минути ПСЖ се хвърли да изравнява, но при една контраатака минута преди края „сините” нанесоха своя удар. След прекрасно центриране на Кейта, Палмиери плонжира и за четвърти път прати топката във вратата на Душес.

Така, ПСЖ остава на третото място с 38 точки, на три зад лидера Марсилия. Лион пък има 39, но и мач по-малко от останалите отбори в тройката и при победа над Тулуза утре ще излезе начело.

Бастия пък продължава с добрата си игра в последно време. „Сините” са без победа в последните три кръга и вече са над зоната на изпадащите. Бастия вече има 21 точки и се намира на 14-ото място.