2. - Други
  3. Бенфика надви Бордо във вълнуващ мач (ВИДЕО)

Бенфика надви Бордо във вълнуващ мач (ВИДЕО)

Португалският тим ще играе на четвъртфиналите на Лига Европа, след като спечели реванша срещу Бордо с 3:2

Отборът на Бенфика постигна победа и във втория мач срещу Бордо от осминафиналите на Лига Европа. Португалският тим надделя с 3:2 срещу французите в срещата, която се игра на „Стад Шабан Делма”.

Жардел изведе гостуващия отбор с гол напред в 30-ата минута, а авансът на Бенфика от едно попадение се запази и до почивката на срещата.

Бордо успя да възстанови равенството в 74-ата минута, когато Шеик Диабате отбеляза за 1:1, но само минута по-късно Оскар Кардосо отново изведе Бенфика с попадение напред, отбелязвайки за 2:1 в полза на своя тим.

Резултатът стана 2:2 в 90-ата минута, след като Жардел си отбеляза автогол, но с попадение на Оскар Кардосо във 2-ата минута на добавеното време на мача Бенфика грабна победата с 3:2.

Жребият за четвъртфиналите на Лига Европа е в петък (15 март).