2. - Други
  3. Бешикташ не пожали Рапид (видео)

Бешикташ не пожали Рапид (видео)

Бешикташ завърши с победа груповата фаза на Лига Европа. "Черните орли" се наложиха с 2:0 над Рапид Виена в мач от последния кръг на група "L", където е и българският ЦСКА.

Рапид Виена владееше инициативата в началото на двубоя на „Инюню”, но Бешикташ беше отборът, който първи стигна до гол. В 32-ата минута Рикардо Куарешма разпечата вратата на Хелге Пайер с далечен удар в горния ляв ъгъл след изпълнение на корнер.

До почивката Рапид се опита да върне попадението, като изгодни възможности пропуснаха Марио Зонлайтнер, Кристофър Дразан и Кристофър Тримел. В 45-ата минута обаче „черните орли” клъвнаха за втори път „зелено-белите”. Пияндето Гути центрира от ъглов удар и Фабиан Ернст с глава прати топката в долния ляв ъгъл – 2:0.

През втората част гостите се обезвериха и Бешикташ тотално владееше положението на терена. Рикардо Куарешма и Фабиан Ернст пожалиха австрийците, a Родриго Табата тресна гредата. До края резултатът остана непроменен и Бешикташ събра 13 точки в своя актив, с цели 10 пред третия Рапид и четвъртия ЦСКА.