2. - Други
  3. Битката за Москва остана без победител

Битката за Москва остана без победител

Спартак и ЦСКА не успяха да се победят, завършвайки 2-2

Спартак Москва и ЦСКА Москва не успяха да се победят и завършиха при резултат 2-2. Така ЦСКА остава вотри в класирането след 22 кръга, изоставайки само по голова разлика от лидера Рубин. Другият тим от руската столица обаче е на шеста позиция, на 10 точки от върха.

В 31-вата минута Игор Акинфеев получи контузия и беше заменен от резервния вратар на ЦСКА Сергей Жемчугов.

Съдията на срещата даде по-голямо продължение на първото полувреме заради забавянето при контузията на Акинфеев. Това беше добре използвано от домакините и те успяха да отбележат. Уелитон изведе отбора си напред в резултата. Така Спартак Москва се прибра на почивката с гол преднина пред градския си съперник.

Само шест минути след началото на второто полувреме, гостите от ЦСКА успяха да изравнят. Сейду Думбиа възстанови статуквото. В 69-ата минута гостите успяха да обърнат резултата, вкарвайки втори гол. Полузащитникът Зоран Тошич се разписа, давайки преднина на „армейците”.

В 75-ата минута Емануел Еменике отбеляза и възстанови равенството. В оставащите 15 минути до края на срещата двата отбора не успяха да излъчат победител и завършиха при резултат 2-2.

Краен резултат: Спартак Москва 2-2 ЦСКА Москва