2. - Други
  3. Бивш играч на Левски отново бележи в Беларус (ВИДЕО)

Бивш играч на Левски отново бележи в Беларус (ВИДЕО)

Франсис Нар вдъхнови Славия (Мозир) за победа с 3:2 като гост над Витебск

Славия (Мозир) победи с 3:2 при визитата си на Витебск в интригуващ мач от седмия кръг на Висшая лига.

Гостите поведоха с гол от дузпа на бившия левскар Франсис Нар в 34-ата минута, като това бе второ попадение за ганаеца от началото на кампанията, след като откри головата си сметка за сезона в 5-ия кръг при загубата с 1:2 от Ислоч.

Домакините изравниха в 56-ата чрез Артьом Гуренко, а девет по-късно стигнаха до пълен обрат благодарение на попадение на Йон Николаеску. Победата обаче отиде в сметката на славистите след два късни гола на Максим Слюсар. Първо, в 86-ата минута той се разписа от игра, а едва 120 секунди по-късно резервата оформи крайното 3:2 в полза на тима си с втората реализирана дузпа в двубоя.

Така Славия събра десет точки и изпревари по голова разлика Витебск за седмата позиция в класирането.