2. - Други
  3. Босна тресна Албания с 2:0 в балканското дерби на Група "Д" (видео)

Босна тресна Албания с 2:0 в балканското дерби на Група "Д" (видео)

Босненците запазват реални шансове за баражите за Евро 2012

Босна и Херцеговина спечели с 2:0 срещу Албания в балканската битка от Група „Д” на квалификациите за Европейското първенство по футбол в Украйна и Полша през 2012 година.

В мач с много напрежение босненците успяха да вземат своето след голове на Харис Медунжанин и Дарко Малетич в 69-та и 89-та минута на двубоя.

Домакините имаха предимство през целия мач и натискаха да отбележат гол, докато Албания залагаше на прибрана защита и епизодични контраатаки. Така гостите издържаха първите 45 минути без да допуснат гол.

През втората част обаче Босна вдигна още малко оборотите на стадиона в Сараево и стигна до заслужена победа. Медунжанин вкара ценния първи гол, а в края албания тръгна да търси изравняване и се оголи отзад. Това даде шанс на Малетич да направи 2:0 при една бърза контра в края на мача. Преди това Лила утежни положението на гостите, като заслужено бе изгонен в 87-та минута, когато получи втори жъкт картон за грубо нарушение в центъра.

В другия мач от Група „Д” тази вечер Беларус взе очаквани 3 точки срещу аутсайдера Люксембург. Головете за домакините паднаха през втората част. Точни за тях на стадиона в Минск бяха Корниленко от дузпа в 48-та минута и Путило в 73-та минута.

След този сблъсък Босна и Херцеговина излезе на трето място в групата с 10 точки от 6 мача. Вторият Беларус има 12, но и мач повече, а зад тези два тима дебне Румъния, която има 8.