2. - Други
  3. Бразилия тръгна с класика на Копа Америка (ВИДЕО)

Бразилия тръгна с класика на Копа Америка (ВИДЕО)

Селесао разби раздирания от проблеми Венецуела с 3:0

Домакинът на Копа Америка Бразилия тръгна силно в турнира, след като разгроми с 3:0 Венецуела в мача на откриването от група В, който се проведе на стадион “Мане Гаринча” в столицата Бразилия.

От първата минута “селесао” взе инициативата и създаде куп възможности пред вратата на Венецуела, докато съперникът рядко успяваше да застраши вратата, пазена от Алисон. Така се стигна до 23-ата минута, когато Маркиньос откри, след като успя да се възползва от едно разбъркване в наказателното поле и отблизо порази целта. Две минути по-късно гол на Бразилия беше отменен заради засада. В 30-ата минута Неймар отправи опасен удар от наказателното поле, но топката мина встрани.

Фиестата за Бразилия продължи, но до нов гол не се стигаше. През втората част картината не се промени. “Селесао” пропускаше възможности, като особено фрапантен направи Неймар, който се размина с топката близо до голлинията. Така се стигна до 64-ата минута, когато беше отсъдена дузпа за Бразилия за нарушение срещу Данило. Зад топката застана Неймар, който технично прати топката в мрежата. “Селесао” намали темпото, а в самия край влезлият като резерва Габриел Барбоса - Габигол оформи крайното 3:0 след асистенция на Неймар.

Отборът на Венецуела беше сериозно отслабен в навечерието на турнира, тъй като в лагера на тима имаше бум на заразени с коронавирус. Това наложи само 24 часа преди мача с Бразилия групата да бъде попълнена с 15 нови играчи.