2. - Други
  3. Динамо Киев загря за Литекс с чиста победа

Динамо Киев загря за Литекс с чиста победа

Съперникът на Литекс в Лига Европа Динамо Киев победи Арсенал Киев с 2:0 като гост в мач от 6-тия кръг на футболното първенство на Украйна.

Динамовци решиха мача на стадиона на своя съперник само в рамките на една минута: в 37-та минута голямата звезда на Динамо Киев и на украинския футбол Андрей Шевченко откри резултата от дузпа - 1:0. В 38-та минута 22-годишният нигерийски нападател на Динамо Киев Браун Идейе увеличи на 2:0, при който резултат завърши и мачът.

Динамо Киев стигна до победата с човек по-малко, след като още в 23-та минута младият защитник, 21-годишният Денис Гармаш получи червен картон.

Така Динамо Киев излезе начело във временното класиране на украинското футболно първенство с актив от 14 точки /4 победи и 2 равни мача/, следван от шампиона Шахтьор Донецк с 13 точки.

Динамо Киев започна мача с Арсенал в следния състав: Шовковски, Силва, Бетао, Попов, Гармаш, Еременко, Юсуф, Шевченко, Ярмоленко, Милевски, Идейе.