2. - Други
  3. Домакинът Катар надделя над Йордания и спечели Купата на Азия (ВИДЕО)

Домакинът Катар надделя над Йордания и спечели Купата на Азия (ВИДЕО)

Катарците надделяха над противника си с 3:1

Домакинът Катар спечели Купата на Азия след успех с 3:1 срещу Йордания в големия финал на „Лусаил“.

И трите попадения вкара Акрам Афиф. Нападателят на Ал-Сад беше безгрешен от бялата точка и така оформи своя хеттрик. За Йордания точен беше Язан Ал Наймат.

В средата на първата част Катар излезе напред в резултата. Домакините получиха правото да изпълнят наказателен удар, който Афиф реализира. Този резултат се запази непроменен до почивката.

В 67-ата минута сензацията на турнира Йордания възстанови равенството. Язан Ал Наймат се разписа за 1:1.

Само шест минути по-късно Катар получи втора дузпа от началото на мача. Афиф демонстрира железни нерви и успя да вкара и нея.

В добавеното време на срещата катарците получиха и трета възможност да стрелят от бялата точка. Афиф беше човекът, който отново не трепна, за да оформи крайния резултат. Разбира се, емоциите по едно време взеха връх и мачът се проточи почти два астрономическия часа.