2. - Други
  3. Хърватска надви Уелс с 2:0, Манджукич и Едуардо вкараха головете за "шахматистите" (ВИДЕО)

Хърватска се наложи с 2:0 като домакин на Уелс в мач от група „А” на квалификациите за Световното първенство през 2014-та година

Хърватска се наложи с 2:0 като домакин на Уелс в мач от група „А” на квалификациите за Световното първенство през 2014-та година. Играчите на Игор Штимач бяха по-добрият тим на терена и създадоха голови възможности пред противниковата врата, но достигнаха само до две попадения. Уелс пък на няколко пъти успя да застраши вратата на Стипе Плетикоса, но не съумя да отбележи гол.

Отборът на Хърватска контролираше случващото се на терена през първото полувреме и още в началните минути на два пъти Едуардо можеше да се разпише, но и в двата случая стражът на гостите Люис Прайс спаси. Последваха нови две ситуации за домакините – в 10-ата минута удар на Дарио Сърна попадна в рамките на вратата, но вратарят отново отрази, а малко след като изтече първият четвърт час от началото на мача, Иван Ракитич стреля от около 20-ина метра, но Люис Прайс отново се справи.

По-добрата игра на Хърватска доведе до резултат в 27-ата минута, когато Марио Манджукич успя да открие резултата, след като стреля с десния крак, а кълбото влетя неспасяемо в мрежата на гостите. До почивката с пропуски за домакините се отчетоха Иван Перишич, Едуардо и Марио Манджукич.

През втората част Хърватска отново създаде много ситуации пред Люис Прайс, но и гостите имаха своите възможности. В 49-ата минута Ашли Уилямс можеше да изравни за Уелс, но не намери рамките на вратата, а в следващите минути пропуски за домакините направиха Иван Перишич, Дарио Сърна, Едуардо и Марио Манджукич.

В 58-ата минута Хърватска поведе с 2:0, след като Едуардо успя да се разпише от близко разстояние. Последваха нови възможности за домакините, но с пропуски се отчетоха Едуардо, Дарио Сърна и Лука Модрич. Анди Кинг пък можеше да се разпише за Уелс от близко разстояние, но Стипе Плетикоса отрази.

В следващите минути Едуардо и Иван Ракитич пропиляха много добри възможности да отбележат от близко разстояние, а след това пропуски за домакините направиха и Марио Манджукич, Лука Модрич и Иван Перишич. Малко преди края на редовното време Стипе Плетикоса на два пъти спаси удари на Гарет Бейл, а удар на Сам Воукс не попадна в очертанията на вратата. В продължението на двубоя пропуски за домакините направиха Нико Кранчар и Марио Манджукич.

Така Хърватска спечели мача с 2:0 и е с актив от 10 точки, като в момента заема 1-ото място в група „А”. Уелс е на 5-ата позиция с 3 пункта.