2. - Други
  3. Каен би и Лион, Бордо падна от Тулуза (видео)

Каен би и Лион, Бордо падна от Тулуза (видео)

Новакът в Лига 1 Каен продължава да шокира френските грандове.

След като в първия кръг на новия шампионат победи шампиона Марсилия, днес тимът на Каен надделя с 3:2 и над Лион.

Мачът започна много динамично и двата отбора си вкараха четири гола в първите 25 минути. Резултатът бе открит още в 1-ата минута чреза Араби, а само пет минути по-късно Гомис изравни. В 16-ата минута Ятабаре отново изведе домакините напред, но отново Гомис направи 2:2.

Секунди преди края на първата част Ревейер остави "хлапетата" с човек по-малко след като получи втори жълт картон. Победният гол за Каен дойде 13 минути преди края на мача, когато Н'Дайе се възползва от грешка в защитата на Лион.

В друг мач от кръга, Бордо падна на свой терен от Тулуза с 1:2. Браатен откри резултата в полза на гостите след 45 минути игра, но Плашил в 48-ата бе точен за 1:1. В 83-ата минута Дидот се превърна в герой за Тулуза.

По-късно играят Лил и ПСЖ.

Тулуза и Каен са на върха в класирането на Лига 1 с актив от по 6. Лион пък има само една точка и заема 16-та позиция, а Бордо е в дъното без точков актив