2. - Други
  3. Летящ старт за Дания в световните квалификации (ВИДЕО)

Летящ старт за Дания в световните квалификации (ВИДЕО)

Мартин Брайтуайт и Йонас Винд вкараха за осмия успех на "чрвения динамит" срещу Израел

Дания спечели с 2:0 гостуването си на Израел в мач от група "F" на световните квалификации. Мартин Брайтуайт и Йонас Винд вкараха за осмия успех на "чрвения динамит" срещу евреите.

Даниел Вас пропусна ранен шанс да даде аванс на гостите. Това обаче направи Брайтуайт в 13-ата минута. Нападателят на Барселона получи пас от Винд и преодоля Марсиано. Домакините отговориха с красиво изпълнение на Захави, но Каспер Шмайхел спаси.

В средата на полувремето Брайтуайт на два пъти изскочи на добри позиции, но и в двата случая Марсиано отрази ударите му. Андреас Кристенсен също беше близо до попадение, но стреля в аут след центриране от корнер на Ериксен.

Израел заигра с повече агресия след почивката, но не създаде сериозни положения пред вратата на Шмайхел. Съдията Крейг Поусън спести втори жълт картон на Брайтуайт, а Дания удвои преднината си в 67-ата минута с попадение на Винд. Футболистът на ФК Копенхаген наказа груба грешка в защитата на домакините.

До края датчаните контролираха мача и спестиха сили за предстоящия двубой с Молдова в неделя. Израел пък ще посрещне добре познат съперник в лицето на Шотландия. Евреите имат да си отмъщават за загубения след дузпи бараж за класиране на Евро 2020.