2. - Други
  3. Лил се доближи до титлата във Франция

Лил се доближи до титлата във Франция

Лил победи Каен като домакин в двубой от 29-ия кръг на френската Лига 1 и се доближи до титлата във Франция. Тимът на Руди Гарсия се наложи с 3:1 и вече има 59 точки, като е със седем пред втория Олимпик Марсилия, който е и с мач по-малко.

Лил победи Каен  като домакин в двубой от 29-ия кръг на френската Лига 1 и се доближи до титлата във Франция. Тимът на Руди Гарсия се наложи с 3:1 и вече има 59 точки, като е със седем пред втория Олимпик Марсилия, който е и с мач по-малко.

Един от основните конкуренти на „кучетата” за първото място –Рен, записа по-рано нулево равенство в домакинството си на Оксер и остава на третата позиция с 51 точки.

Аурелиен Шеджу отбеляза първия гол в мача в 30-ата минута, а Еден Азар и Муса Соу направиха резултата класически с попадения в 61-ата и 73-ата минута. Гостите върнаха един гол чрез Йусеф Ел-Араби, но това бе всичко на което бяха способни.