2. - Други
  3. Металист и АЗ Алкмаар не се победиха и окупираха първите две места в група "G" (видео)

Аустрия Виена постигна първа победа за сезона след бой над Малмьо

Отборите на Металист (Харков) и АЗ Алкмаар не се победиха в сблъсъка помежду си тази вечер и завършиха наравно – 1:1. Двубоят се игра на украинска земя, а това бе втори мач и за двата тима, като до момента и Металист, и АЗ Алкмаар са непобедени.

Холандският тим водеше с 1:0 на почивката на мача, след като Алтидор успя да открие в 26-ата минута от двубоя. Украинците изравниха през втората част, точно когато започваше да тече последният четвърт час от редовното време. Точен за домакините бе Тайсън, който с гола си донесе точката на своя тим.

След равенството Металист и АЗ Алкмаар окупираха първите две места в група G, като и двата отбора имат по 4 точки след две изиграни срещи. Холандците обаче са с по-добра голова разлика и затова заемат временно първото място.

Аустрия Виена пък надви с 2:1 Малмьо. Мачът на шведска земя бе интересен, а австрийците водеха с 2:0 още на почивката на мача. Точни за гостите бяха Баразите (17) и Грунвалд (36). През вторите 45 минути Малмьо намали чрез Ранегие (82), но силите на домакините не достигнаха, за да бъде постигнато равенството. В последната минута от редовното време единият от голмайсторите за Аустрия – Грунвалд, бе изгонен.

След победата австрийците имат 3 точки и са на 3-ата позиция в класирането. Малмьо е последен с 0.