2. - Други
  3. Младежите на Шотландия удариха тези на Норвегия в контрола

Младежите на Шотландия удариха тези на Норвегия в контрола

Младежкият национален отбор на Шотландия по футбол победи връстниците си от Норвегия с 3:0 като домакин в контролна среща

Младежкият национален отбор на Шотландия по футбол победи връстниците си от Норвегия с 3:0 като домакин в контролна среща. Това беше последната проверка за възпитаниците на Били Старк преди старта на европейските квалификации на 5 септември срещу България. Мачът срещу "трикольорите" ще се играе на изцяло покрития стадион "Сейнт Мирън Парк" с капацитет 8023 седящи места, който ще приеме и останалите три домакински срещи на островитяните от кампанията срещу Холандия, Австрия и Люксембург.

Неприятната новина за Старк от проверката срещу Норвегия дойде след контузията на централния защитник Стивън Сондърс Бранителят ма Мъдъруел беше заменен принудително още в четвъртата минута заради тежка травма на ахилеса на левия крак и няма да бъде на разположение за квалификацията срещу България в началото на следващия месец.

Той Кеърни откри резултата в 17-ата минута с шут по тревата от 15 метра след отлична асистенция на Скот Алън. Десният защитник Райън Джак удвои в 76-ата минута, след като премина трима футболисти на съперника и вкара красив гол с удар по диагонала от ъгъла на наказателното поле. Четири минути по-късно резервата Стюърт Армстронг пое една топка в централната зона на терена, напредна и със силен изстрел с левия крак от 22 метра оформи крайното 3:0.

Съставът на Шотландия: Грант Адам, Райън Джак, Калън Буут, Стивън Сондърс (4-Рос Пери), Пол Ханлън, Лиъм Кели, Джони Ръсел, (58-Алекс МакДоналд), Скот Алън (68-Дарън Коул), Джордън Роудс (46-Стюърт Армстронг), Том Кеърни (46-Лий Грифитс), Грег Уайлд (58-Ник Рос)