2. - Други
  3. Монако излезе на второ място в Лига 1

Монако излезе на второ място в Лига 1

За Монако това е шеста победа като гост

Монако излезе еднолично на второ място във френската Лига 1. Това стана, след като тимът на Леонардо Жардим победи с 2:0 като гост Лориен.

Победата е още по-ценна за тима от Княжеството, тъй като преди мача имаха множество кадрови проблеми.

Освен това Монако взе реванш за загубата си от Лориен като домакин в първия полусезон.

Лориен започнаха по-добре и създадоха няколко опасности в началните минути. В осмата минута пък техен гол бе отменен заради засада.

Въпреки по-добрата игра на домакините те така и не стигнаха до попадение през първата част.

Още в 53-ата минута Монако се възползва и поведе в резултата. Лемар реализира с удар с десния крак, който рикошира и в гредата.

Четири минути по-късно гостите нанесоха втори удар. Този път се разписа Жоао Мутиньо с перфектно изпълнен пряк свободен удар.

За Монако това е шеста победа като гост, а Лориен пък няма успех в четири срещи и остава в средата на таблицата.