2. - Други
  3. Монако надделя над Брест и вече е втори в Лига 1 (ВИДЕО)

Монако надделя над Брест и вече е втори в Лига 1 (ВИДЕО)

Вижте и останалите резултати от днес

Монако победи Брест с 2:1 като гост в двубой от 24-ия кръг на Лига 1 и по този начин събра 50 точки, които позволиха на тима да се изкачи до второто място във временното класиране, докато Брест е 16-и с 20 точки. Александър Головин и Мирон Боаду донесоха успеха за монегаските, а Жереми Ле Дуарон отбеляза за Брест.

По-добрата игра на Монако бе материализирана в 39-ата минута, когато Уисам Бен Йедер показа добър поглед над играта и намери Александър Головин в наказателното поле, където руснакът от близка дистанция прониза вратата на домакините.

Двадесет минути преди края на двубоя гол за Монако, дело на Бреел Емболо, не бе зачетен заради засада.

Три минути по-късно обаче, хората на Филип Клеман вкараха втори гол, след като Мирон Боаду стигна до една топка в наказателното поле и с удар до гредата прати топката в мрежата.

Четири минути преди края на редовното време Брест се върна в мача, след като Жереми Льо Дуарон излезе сам срещу вратаря и прати топката покрай него.

До края на мача обаче Брест нямаше време да вкара нов гол и така Монако си тръгна с трите точки.