2. - Други
  3. Монпелие ужили лошо лидера с 1:0 (видео)

Монпелие ужили лошо лидера с 1:0 (видео)

ПСЖ с класика над 10 от Ница

Отборът на Лил направи грешна стъпка в борбата си за спечелване на титлата, след като отстъпи с 0:1 на тима на Монпелие. Срещата се игра на стадион „Мосон” и бе от програмата на 24-ия кръг на френската Лига 1. Единственото попадение пък бе дело на Белханда в 84-ата минута.

След победата домакините се намират на 6-о място във временното класиране с актив от 37 точки, докато Лил е първи с 45 пункта, на 3 пред Марсилия.

В друг мач от този 24-и кръг на Лига 1 отборът на ПСЖ се възползва от грешката на Лил и стопи разликата до „кучетата”, след като се наложи с 3:0 над тима на Ница. Срещата се игра на стадион „Мунисипал ду Рей”, а домакините доиграха двубоя с човек по-малко заради втори жълт картон на Диаките в 79-ата минута.

Иначе Людовик Жули изведе „принцовете” напред в 24-ата минута, а в 44-ата Хоарау удвои преднината на столичани. Крайното 3:0 пък оформи Арман в 74-ата минута.

След победата ПСЖ се намира на 4-о място в подреждането с актив от 41 точки. Домакините от Ница пък са точно над чертата за изпадащите отбори с 26 пункта, на 2 от опасната зона.