2. - Други
  3. Нидерландия стъпи накриво в Босна (ВИДЕО)

Нидерландия стъпи накриво в Босна (ВИДЕО)

Срещата в Зеница беше първа в историята между двата тима

Нидерландия не успя да победи Босна и  Херцеговина при гостуването си в Зеница. Мачът от дивизия "А" на Лигата на нациите завърши 0:0.

Гостите, които са финалист от последното издание на турнира, направиха няколко пропуска, но това, което създадоха пред вратата на съперника беше крайно недостатъчно.

Срещата в Зеница беше първа в историята между двата тима. "Лалетата" натиснаха от началото на двубоя, но бързо идеите им се изчерпаха. Стефан де Фрай пропусна най-добрата възможност за полувремето с глава в началните минути. Това беше едно от малкото положения пред една от двете врати.

След почивката нидерланците продължиха да се търсят пътя пред гола. В края на срещата вратарят Шехич направи две много добри спасявания. Гостите не спряха да стрелят по посока на вратата, но отправиха цели осем неточни шута. В крайна сметка двубоят завърши без попадения.