2. - Други
  3. ОБЗОР: Дузпи спасиха шампиона Рен за Купата на Франция

ОБЗОР: Дузпи спасиха шампиона Рен за Купата на Франция

Монако с драматичен успех в дебюта на новия треньор, четвъртодивизионен тим отстрани Тулуза

Рен започна защитата на трофея с победа с дузпи срещу Амиен в мач от 1/32-финалите за Купата на Франция.

В редовното време и продълженията двата отбора завършиха без голове и изходът от срещата бе решен след дузпи.

При първите пет изстрела Гбоо и Траоре пропуснаха за Рен и Амиен бе на крачка да детронира носителя на трофея, но Гнаоре пропусна решителната дузпа.

При допълнителните удари Дибаси пропусна за Амиен, а Да Силва реализира и прати Рен в следващия кръг.

Така Рен започна защитата на трофея, както завърши през миналия сезон, когато спечели купата след победа с дузпи на финала срещу Пари Сен Жермен.

Четвъртодивизионният Сен Приве пък елиминира елитния Тулуза след успех с 1:0. Поражението задълбочи кризата в тима на Тулуза, който допусна десета поредна загуба във всички турнири.

Непретенциозният Сен Приве стигна до големия успех след гол в добавеното време.

По-рано в събота и Монако се класира за 1/16-финалите за Купата на Франция, след минимална победа с 2:1 над Реймс.

Срещата бе дебют начело на Монако за новия треньор Роберт Морено. Испанският специалист пое монегаските в края на 2019 година на мястото на Леонардо Жардим.

Балде Кейта откри резултата в полза на Монако в 61-а минута, а Реймс изравни чрез Булайе Диа. В добавеното време на мача Кейта вкара втория си гол и донесе победата на Монако.