2. - Други
  3. Порто е шампион на Португалия за 27-и път

Порто е шампион на Португалия за 27-и път

"Драконите" биха с 2:0 Пасош Ферейра в последния кръг, останаха с точка пред Бенфика и взеха трета поредна титла

Порто победи Пасош Ферейра с 2:0 като гост в последния 30-и кръг и вдигна титлата на Португалия за 27-и път. „Драконите” останаха с една точка пред Бенфика на върха, след като „орлите” биха Морейрензе с 3:1 у дома по същото време.

Ключовият момент на „Ещадио Капитал до Мовел” в Пасош Ферейра дойде в 22-ата минута.

Защитникът на домакините Рикардо направи дузпа и бе изгонен с директен червен картон, а Лучо Гонзалес се разписа от бялата точка за 0:1.

В 52-ата минута колумбиецът Джаксън Мартинес подпечата победата и титлата за Порто, воден от Витор Перейра.

Малко по-късно двата отбора останаха поравно на терена след втори жълт картон на Данило, но „драконите” не пуснаха гол и триумфираха с трета поредна титла.

Порто завърши като шампион със 78 точки, а Бенфика остана със среброто със 77.
Официално: Бока Хуниорс остана без старши треньор