2. - Други
  3. ПСЖ бе "кръгла нула" срещу Клермон днес (ВИДЕО)

ПСЖ бе "кръгла нула" срещу Клермон днес (ВИДЕО)

Парижани не успяха да надвият своя противник и срещата приключи без голове

Пари Сен Жермен се издъни и не успя да победи Клермон като гост в мач от 7-ия кръг на Лига 1. Двубоят завърши наравно 0:0.

Въпреки игровото превъзходство на парижани, домакините удържаха ремито. По всичко изглежда, че Клермон ще е сред отборите, които ще се борят за оцеляването си през сезона, след като започна сезона с 1 точка от първите 6 мача и голова разлика 5:12.

След равенството ПСЖ е втори във временното класиране с актив от 12 точки, докато Клермон остава на предпоследното място, като вече е с 2 точки.

От самото начало ПСЖ очаквано владееше повече топката, но трудно стигаше до голови положения. Домакините бяха затворили добре свободните пространства и звездите на столичани не измислиха нищо. На терена бяха Килиан Мбапе, Усман Дембеле и Рандал Коло Муани.

След почивката ПСЖ създаде повече опасности за противниковата врата. В 54-тата минута удар на Мбапе се отби от гредата.

Четвърт час преди изтичането на редовното време Коло Муани падна в наказателното поле. Гостите поискаха дузпа, но съдията прецени, че няма основания за такава.

В 86-ата минута Килиан Мбапе също претендира за 11-метров наказателен удар. Решението на съдията беше същото като в предходната ситуация.

В минутите преди последния съдийски сигнал ПСЖ натика Клермон в собствената му половина. Вратарят Мори Диау обаче направи превъзходни спасявания и заключи вратата си. Определено той беше Играчът на мача.

В следващия кръг от Лига 1 ПСЖ гостува на Рен, докато Клермон ще се изправи срещу Монпелие.