2. - Други
  3. ПСЖ на полуфинал за купата след драма

ПСЖ на полуфинал за купата след драма

Желаният от Манчестър Сити и Челси 17-годишен Жан-Кристоф Баебек прати парижани на полуфинал с гол в 109-та минута на мача

Отборът на Пари Сен-Жермен се класира много трудно за полуфиналите на турнира за Купата на Франция след мач с продължения срещу Льо Ман, завършил 2:0 за 120 минути игра. Головете за парижани отбелязаха в 109-та минута изгряващата звезда на французите Жан-Кристоф Баебек, за когото в Англия се говори, че е желан от Манчестър Сити и Челси, както и Кебано в 117-та.

Мачът започна зле за домакините и още в 18-та минута Льо Ман получи правото да изпълни дузпа, но Идир Уали пропиля страхотния шанс на гостите. След пропуска футболистите на Сен-Жермен овладяха инициативата, но до гол през първата част не се стигна.

През второто полувреме зрителите на легендарния за България "Парк де Пренс" също не видяха голове, но бяха свидетели на изгонването на Зумана Камара от домакините за втори жълт картон. Така с човек по-малко парижани успяха да добутат сблъсъка до продължения след 0:0 в редовните 90 минути.

Само една минута след началото на първото продължение беше изгонен и играч на гостите. Мамаду Ваг също получи втори жълт картон и напусна играта. Така двата тима се впуснаха в преследване на победата  с по десет играчи на терена.

В 109-та минута Нене подаде към влезлият като резерва в 76-та минута Жан-Кристоф Баебек и той вкара за 1:0. В Англия публикуваха информация, която гласи, че още неподписалият професионален договор Баебек е трансферна цел на Сити и Челси, и ето, че той започна да решава важни двубои. След гола гостите не се отказаха от мача, но мотивацията им спадна и домакините вкараха за 2:0 чрез Кебано в 117-та минута.

Така с победа с 2:0 с продължения ПСЖ се класира на полуфинал, след като това вече направиха тимовете на втородивизионния Анже и Ница.