2. - Други
  3. ПСЖ „отпразнува” титлата във Франция със загуба (ВИДЕО)

ПСЖ „отпразнува” титлата във Франция със загуба (ВИДЕО)

Парижани изненадващо загубиха от Рен, който прибра ценни три точки

Пари Сен Жермен „отпразнува” шампионската си титла в Лига 1 с домакинска загуба от Рен в среща от 36-ия кръг на първенството.

Столичани отстъпиха с 1:2. Езекиел Лавеци даде преднина за своя тим, но Фуед Кадир изравни. Пол Жорж Нтеп донесе успеха за със страхотно изпълнение на пряк свободен удар от около 35 метра и така спечели важни три точки за Рен, който още повече се отдалечи от зоната на изпадащите.

Мачът започна повече от добре за ПСЖ и още в 3-ата минута Единсон Кавани изведе Есекиел Лавеци, който хладнокръвно прати топката в мрежата за 1:0. В 23-ата минута обаче резултатът бе изравнен след като изстрел на Фуед Кадир тупна коварно пред Салваторе Сиригу и се озова във вратата му. Това обаче не бе всичко, тъй като в 27-ата минута Пол-Жорж Нтеп изстреля истинска бомба.

След това парижани опитаха да обърнат хода на двубоя в своя полза, но усилията им не донесоха желания резултат, като с пропуски се отличиха Кавани и Златан Ибрахимович.

Рен има 43 точки и се изкачи до 13-ата позиция. ПСЖ пък вече е шампион с 83 точки и преднина от 7 пред втория Монако.