2. - Други
  3. ПСЖ прегази и Нант в шоу на южноамериканци (ВИДЕО)

ПСЖ прегази и Нант в шоу на южноамериканци (ВИДЕО)

Парижани вече са със шест точки преднина на върха

ПСЖ победи с категоричното 4:1 Нант като домакин в мач от 13-ия кръг на Лига 1 и излезе на шест точки преднина пред Монако. Всички голове за парижани бяха дело на южноамериканци, като два гола отбеляза Едисон Кавани, а по един добавиха Анхел Ди Мария и Хавиер Пасторе.

Срещата премина почти на една врата, като домакините имаха два много опасни удара още преди да са изминали и 12 минути. В 38-та падна първият гол, след като Kaвани беше намерен от Пасторе при контраатака и уругваецът просто смени посоката си и стреля точно по земя. Четири минути по-късно след късо изпълнение на корнер Анхел Ди Мария се опита да намери съотборник в наказателното поле, но вместо това фалцираният му удар се оказа точен и влезе в мрежата за 2:0.

След почивката ПСЖ сякаш нямаше желание да отбелязва повече голове и се стремеше да задържа повече топката. Това обаче се оказа непечелившо и в 60-та минута Нант върна едно попадение чрез Преджус Накулма. Футболистите на Унай Емери веднага реагираха в 65-та Пасторе възстанови аванса от два гола, след като стреля мощно по диагонал и стражът на гостите не успя да улови топката, която влетя в паяка.

Крайното 4:1 се оформи в 79-та минута, след като нападението в синьо обкражи наказателното поле на Нант и Кавани довкара избита топка след удрар.

Така ПСЖ вече са с 35 точки начело, а Нант остават пети с 23 пункта.