2. - Други
  3. ПСЖ с нова грешна стъпка навън

ПСЖ с нова грешна стъпка навън

Евиан взе точка от шампиона и отлепи от дъното

Пари Сен Жермен допусна нова грешна стъпка по пътя към защитата на титлата във Франция. Шампионите записаха нулево равенство като гост на Евиан в първи мач от третия кръг на Лига 1.

Това е второ поредно равенство за ПСЖ далеч от дома този сезон. След като стартира с 2:2 като гост на Реймс, момчетата на Лоран Блан победиха с 2:0 Бастия у дома, но взеха само точка от последния Евиан

В двубоя не взе участие голямата звезда на тима Златан Ибрахимович, който не бе включен в състава поради травма.

Атаката на парижани бе водена от Единсон Кавани. Езикел Лавеци се появи 15 минути преди края, но и той не успя да донесе така чаканото попадение.

В 63-тата минута пък гостите останаха с човек по-малко, след като Йоан Кабай получи втори жълт картон и трябваше да напусне терена преждевременно.

След три изиграни мача ПСЖ има актив от пет точки. Тимът на Лоран Блан е трети във временното класиране, на точка от лидерите Бордо и Сент Етиен, които обаче са и с мач по-малко.

С днешното равенство пък Евиан спечели първата си точка в тазгодишното първенство и отлепи от дъното, въпреки че все още се намира в зоната на изпадащите.