2. - Други
  3. ПСЖ се смили над Рен "само" с 4:0, Кавани се контузи (ВИДЕО)

ПСЖ се смили над Рен "само" с 4:0, Кавани се контузи (ВИДЕО)

"Принцовете" смачкаха съперника с игра, удариха и две греди, вече са на три точки от върха

Съперникът на Лудогорец в Шампионска лига Пари Сен Жермен демонстрира огромното си превъзходство при успеха с 4:0 над Рен като домакин. Така отборът на Унай Емери изравни Монако по точки на второто място след последната среща от 12-ия кръг и съкрати разликата до лидера Ница на три точки.

Бретанците се държаха прилично в първия половин час на „Парк де Пренс”, но в 31-ата минута Кавани засече центриране от корнер с глава, топката срещна близката дясна греда, рикошира във вратаря Беноа Костел и мина зад голлинията за 1:0.

Три минути преди почивката капитанът на Рен Желсон Фернандес сбърка пред собственото наказателното поле, а Кавани елегантно прехвърли излезлия напред вратар – 2:0.

Уругваецът обаче се контузи точно при головия удар и беше заменен от Хесе Родригес още преди почивката.

В средата на втората част Серж Орие удари напречната греда с бомбен изстрел отдалеч, но секунди след това Адриен Рабио поправи това и също с далечен удар преодоля ниско вратаря за 3:0.

ПСЖ не спря с натиска и Хесе не уцели добре топката при пас на Ди Мария, Бен Арфа настигна на аутлинията и копна за Верати, който съвсем сам бе оставен от въздуха да засече за 4:0 в 79-ата минута.

В добавеното време резервата Тиаго Мота удари още една греда с глава след меко центриране отляво и Рен се размина само с четири гола.

ПСЖ има 26 точки, с толкова е и Монако, а Ница има 29. Рен е пети с 20 точки.