2. - Други
  3. Рейнджърс покори Шотландия за 54-и път

Рейнджърс покори Шотландия за 54-и път

Това е и третата поредна купа за Рейнджърс. За успеха най-много допринесе Кайл Лафърти, който записа хеттрик.

Глазгоу Рейнджърс покори Шотландия за 54-и път в историята на първенството. „Сините” завършиха сезона по шампионски, като победиха Килмарнък с разгромното 5:1 и завършиха на точка на пред втория Селтик. Това е и третата поредна купа за Рейнджърс. За успеха най-много допринесе Кайл Лафърти, който записа хеттрик.

Това беше последният мач за менджъра на клуба Уолтър Смит, който спечели 10-та титла на Шотландия. Всички трофеи на спеца са от двата му престоя начело на шотландския гранд.

„Детелините” също спечелиха срещата си Мъдъруел с 4:0, но не успяха да довят 43-а титла във витрината си.

Шампионите започнаха двубоя с летящ старт. Лафърти откри резултата още в първата минута, в петата Нейсмит покачи на 2:0, а две минути след това отново Лафърти бе точен и направи преднината на „сините” класическа.

Въпреки че притежанието на топката бе 50:50, точните удари към двете врати бяха също равни – 10, успеваемостта на  Рейнджърс бе потресаваща. Буквално всеки втори удар към вратата на Килмарнък бе гол. Желавич напълно отчая съперника си с четвърти гол малко след подновяването на играта, а Лафърти оформи своя хеттрик в 53-ата минута.

Домакините все пак се отсрамиха с един гол. Дейтън бе авторът на почетното попадение.

В останалата среща от последни кръг Дънди Юнайтед победи Хартс с 2:1.