2. - Други
  3. Сент Етиен наказа Монако като гост

Сент Етиен наказа Монако като гост

Гостите се наложиха с 2:0 като гост на Монако

В мач от 17 кръг на френската Лига 1 Сент Етиен победи с 2:0 като гост тима на Монако. Головете за гостите отбелязаха Батл в 20-та минута и Сако 12 минути преди края.

Мачът започна с натиск на домакините и още във втората минута Крис Малонга отправи удар от наказателното поле към врата на Етиен, но извън целта.  В 7-та минута Пайе от гостите опита удар, който обаче беше блокиран от противниковата защита.

В 20-та минута гостите взеха аванс над Монако. Голът падна след многоходова атака на гостите, след което топката бе изпратена с дълъг пас в наказателното поле на Монако. Там Лоран Батл вкара с удар в долния десен ъгъл на вратата на Руфие.

В 24-та минута Бакари Сако опита да удвои преднината, но ударът му мина покрай вратата. Десет минути по-късно Пайе опита същото, но отново без успех. Пет минути преди края на първата част Аубамейанг получи шанс да стреля от рамките на наказателното поле и да изравни, но ударът му не сполучи.

В даденото от съдия продължение Аруна попадна на добра позиция в наказателното поле, но ударът му от точката за изпълнение на дузпа беше блокиран от бранител. Така на почивката резултатът се запази в полза на Сент Етиен.

Втората част започна с по-висока активност на гостите. В 55-та минута Пайе можеше да вкара втори гол за своя отбор, но от наказателното поле стреля в аут. В 62-та минута Аубамейанг опита удар към вратата на Жано, но без успех.

Шест минути по-късно Перен от гостите пробва да застраши вратата на Руфие, но топката мина високо над напречната греда. Около двадесет минути преди края Аруна от Монако опита удар от далечна дистанция, но без успех.

В 78-та минута Бакари Сако удвои преднината на Сент Етиен. Той вкара след хубаво изпълнен пряк свободен удар и почти сигурно осигури победата на своите на стадион „Луи II”. В 86-та минута Мбокани опита отчаян удар от далечна дистанция, за да изравни резултата, но топката мина над вратата.  До края на срещата двата отбора не създадоха опасни положения и тя завърши с победа за Сент Етиен с 2:0.

След двубоя Етиен са седми в класирането на Лига 1 с 25 точки, докато Монако остават на 17-то място с 15 точки, колкото имат и изпадащите Каен и Ланс.