2. - Други
  3. Севиля победи в Порто, но отпадна (видео)

Севиля победи в Порто, но отпадна (видео)

Хълк с куп пропуски за "драконите"

Отборът на Севиля постигна трудна победа с 1:0 като гост на Порто в мач - реванш от 1/16 финалите на турнира Лига Европа. Победното попадение отбеляза Луиш Фабиано в 71-та минута. Въпреки победата андалусийци отпадат от напреварата, тъй като загубиха първия двубой в Испания с 1:2

Мачът стартира и веднага гостите се хвърлиха в атака с мисълта да вкарат ранен гол и да стопят пасива от домакинската си загуба в Испания. В 5-та минута Кануте отправи удар към вратата на домакините, но извън рамките на вратата.

Португалците отговориха на испанските атаки и Хълк на два пъти стреля между 5-та и 9-та минута, но без успех. Звездата на „драконите” показа висока активност през целия двубой, но се отличи с доста пропуски.

В следващите минути домакините овладяха инициативата, а противно на очакваното футболистите на Севиля се прибраха по-назад. В средата на първото полувреме на два пъти Фернандо Белуши опита да застраши испанската врата, но без успех.

В последвалите минути на „Драгао” господстваха единоборствата, твърдата, а на моменти – и грубата игра, която показваха играчите от иберийските тимове. Така безинтересната първа част завърши при резултат 0:0.

Второто полувреме беше противоположност на първото и по-точно в последните 20 минути на срещата се случиха най-интересните неща на игрището.

В 49-та минута Фалкао отправи удар с глава по посока вратата на гостите, но топката излезе в аут. Две минути по-късно Белуши опита удар от средна дистанция, но кълбото отново не порази целта.

В 58-та минута отново Фалкао се оказа в центъра на събитията, но шутът му не бе точен и резултатът  остана непроменен.

В 61-та минута и Хълк се отличи с неточен изстрел и по всичко изглеждаше, че сблъсъкът ще предложи на зрителите само единоборства и неточни удари.

В 68-та минута домакините изпуснаха чудесна възможност да поведат – Хълк достигна една топка в наказателното поле на Севиля и я центрира остро по земя, но не се намери никой негов съотборник, който да засече кълбото за гол.

Три минути по-късно събитията бяха пред португалската врата и Севиля поведе. Аванс на гостите даде Луиш Фабиано, който се измъкна много умело от бранителите в бяло-синьо и отбеляза.

В 78-та минута Порто имаше златен шанс да изравни, но Хълк пропусна положението, което сам създаде. Той направи страхотен рейд по лявото крило и остана сам срещу Варас, но стражът на гостите спаси.

До края на срещата играта бе двуостра и двата тима, останали с човек по-малко след изгонването на Перейра и Алексис, можеха да вкарат. Имаше останали много празни пространства пред офанзивните футболисти на „драконите” и Севиля, но въпреки това, те не съумяха да вкарат още голове.

Tака след оспорван мач на „Ещадио до Драгао” Порто загуби като домакин с 0:1 от Севиля, но се класира напред в надпреварата. Андалусиици изиграха добър мач като гости, но домакинската им загуба с 1:2 е ключова за отпадането на 1/16 финал.

Порто от своя страна ще се изправи срещу ЦСКА (Москва) на 1/8 финалите, след като вече игра с българския ЦСКА и го победи на два пъти в групите на Лига Европа.

Порто - Севиля 0:1

0:1 Луиш Фабиано 71'

Състави:

Порто: Елтон, Белуши, Фалкао (Гуарин 74’), Фернандо, Фусиле, Хълк, Моутиньо (Сапунару 74’), Отаменди, Перейра, Роландо, Варела (Майкон 81’)

Севиля: Варас, Алексис, Фасио, Кануте, Наваро, Навас, Негредо, Пероти (Родри 86’), Ракитич, Санчес (Луиш Фабиано 55’), Зокора (Медел 46’)

Жълти картони: Белуши, Алексис (2), Наваро, Санчес

Червени картони: Перейра, Алексис

Стадион: „Ещадио до Драгао”, Порто

Съдия: Хауърд Уеб, Англия