2. - Други
  3. Шахтьор Донецк излъга Динамо Киев и взе Купата на Украйна

Шахтьор Донецк излъга Динамо Киев и взе Купата на Украйна

Шахтьор записа убедителна победа с 2:0 над големия си враг

Шахтьор Донецк триумфира с Купата на Украйна като на финала надделя над голямия си съперник Динамо Киев с убедителното 2:0 на терена на „Стадион Ювилейний” в град Суми.

Съдбата на мача се реши през второто полуврем, когато паднаха и двата гола за тима от Донецк. Първата част мина в предпазливо темпо и футболистите на двата отбора повече внимаваха да не допуснат гол, отколкото да отбележат такъв.

През вторите 45 минути Шахтьор вдигна темпото и стигна до два безответни гола в мрежата на Динамо. Първо в 64-тата минута бившият нападател на Арсенал Едуардо Да Силва даде преднина на „червено-черните”, а успехът бе подпечатан от нов гол на на бразилския голмайстор Адриано  в края на мача (87 минута).

Този успех донесе на Шахтьор Донецк седма купа на Украйна за момчетата на наставника Мирча Луческу, като за последно те бяха печелили трофея през 2008 година. Сезонът е изключително усопешен за Шахтьор след като отборът спечели и украинското първенство и се поздрави с дубъл.