2. - Други
  3. Шампионът Лил с първа победа във Франция

Шампионът Лил с първа победа във Франция

Лион не можа да бие Брест, Бордо се издъни срещу Оксер

Френският шампион Лил постигна първи успех в новия шампионат на Лига 1. В третия кръг от първенството „песовете” се наложиха с 2:1 като гости на Каен и се придвижаха напред в таблицата.

През първото полувреме голове не паднаха, но първенецът показа класа през вторите 45 минути. Беноа Педрети откри за Лил в 69-ата минута, Дебюши удвои аванса 2 минути преди края. В последната минута Ниве вкара почетен гол за домакините, но за повече нямаше време и Лил си тръгна с 3 точки.

Грандът Лион не можа да преодолее Брест навън и се задоволи с равенство 1:1. Лесоймиер вкара за домакините още в 12-ата минута, а гостите се мъчеха през почти час да върнат гола. Коне бе изгонен от редиците на Лион в 61-ата минута, но това сякаш направи тима още по-устремен към целта. Националът на „петлите” Гомис донесе точката на Лион с попадение в 69-ата минута.

Бордо също взе само точка този кръг. Гуфран вкара за 1:0 при домакинството срещу Оксер в 23-ата минута, но през втората част гостите върнаха гола. Траоре в 66-ата минута преодоля стража на „жирондинците” и открадна точка за своя тим.