2. - Други
  3. Шотландия с класика срещу Фарьорски острови

Шотландия с класика срещу Фарьорски острови

Селекционерът на победителите Крейг Левин даде шанс на общо седем дебютанта, един от които – Дани Уилсън, от Ливърпул, откри резултата в Абърдийн

Шотландският национален отбор победи с 3:0 у дома състава на Фарьорски острови в приятелска среща, играна в Абърдийн.

Селекционерът на домакините Крейг Левин започна с двама абсолютни дебютанти сред стартовите си 11, а впоследствие даде шанс на още петима състезатели да облекат за първи път националната фланелка.

Като титуляри в своя първи мач за Шотландия започнаха съотборникът на Стилиян Петров в Астън Вила – Бари Банан, и бранителят на Ливърпул Дани Уилсън.

Именно младият защитник откри резултата с гол след изпълнение на корнер в 24-ата минута, а след изтичането на първия половин час игра Якобсен от гостите си вкара автогол и удвои преднината на Шотландия.

Класическото 3:0 бе оформено от Макий в самия край на първата част, който засече с глава центриране на Уилсън отблизо.