2. - Други
  3. Шведите разбиха Сан Марино с 6:0 след два автогола

Шведите разбиха Сан Марино с 6:0 след два автогола

Макар и с човек по-малко домакините се наложиха лесно с 6:0

Националният отбор на Швеция записа втора поредна победа по пътя си към Евро 2012, след като тотално надигра като домакин Сан Марино с 6:0 в мач от група „Е”, макар централният бранител на тима Олоф Мелберг да получи директен червен картон още в 34-ата минута на срещата.

Санкцията не можеше да доведе до сериозни сътресения в представянето на Швеция, защото възпитаниците на Ерик Хамрен стигнаха до класическа преднина още преди да изтече първият игрови час.

Завърналият се в националния отбор нападател Златан Ибрахимович откри резултата на стадиона в Малмьо в седмата минута, като точно 70 минути по-късно вкара за 5:0. Непосредствено след първия гол на Ибрахимович, който бе с капитанската лента на Швеция, гостите от Сан Марино си вкараха два бързи автогола, дело на Давиде и Алдо Симонсини в 12-ата и 26-ата минута, а Андреас Гранквист реши двубоя с четвърти гол пет минути след подновяването на играта за втората част. В последната минута на срещата влезлият в 82-ата минута Маркус Берг фиксира крайния резултат с шести гол в полза на домакините.
Така Швеция оглави класирането в група „Е” благодарение на по-добрата си голова разлика от тима на Холандия.

Състав на Швеция: Йохан Виланд; Даниел Майстрович, Бехранг Сафари, Олоф Мелберг, Микаел Лустиг; Ким Калстрьом, Себастиан Ларсон, Ола Тойвонен (’46 Андреас Гранквист), Емир Байрами; Понтус Вернблум (’69 Елмандер) , Златан Ибрахимович (’82 Маркус Берг);