2. - Други
  3. Словакия препъна Русия с 1:0 в евроквалификациите (видео)

Словакия препъна Русия с 1:0 в евроквалификациите (видео)

Словакия нанесе неочаквана загуба на руския национален отбор във втори мач от квалификациите за Евро 2012. Тимът предвождан от Владимир Вайс спечели гостуването си с 1:0 и постави реновираната от Дик Адвокаат Сборная в нелеко положение.

Единственият гол в срещата стана дело на Мирослав Щох, който се възползва от грешка на стража на Русия Игор Акинфеев в 27-ата минута.

Словаците показаха изключителна дисциплинираност в хода на двубоя. Гостите разчитаха на остри контраатаки и стабилна игра в защита. Руснаците продължават да се затрудняват със създаването на опасни положения под ръководството на Адвокаат.

Домакините създадоха няколко добри възможности да поразят вратата на Ян Муха, но никой от офанзивните играчи на Сборная не успя да се възползва от тях. Ранен пропуск направи Андрей Аршавин, а в началото на втотрото полувреме гол на Зирянов бе отменен заради засада.

Добрите изяви на защитниците на Словакия попречиха още на Анюков и Бистров да се възползват от отворени пространства в наказателното поле. Пет минути преди края на срещата Дзагоев стреля опасно от пряк свободен удар, но Муха прояви класа и блокира геройски втори удар на халфа.

Победата изведе Словакия до първото място в Група В на квалификациите за Евро 2012 с пълен актив от шест точки. Русия и Ирландия делят второто място с по 3.