2. - Други
  3. Стяуа вкара два на Таргу Муреш

Стяуа вкара два на Таргу Муреш

Валентин Илиев остана на резервната скамейка за двубоя от 5-ия кръг от първенство

Стяуа  вкара два на Таргу Муреш

Палачът на ЦСКА за групите на Лига Европа – Стяуа – победи Таргу Муреш в двубой от петия кръг на румънската Лига 1. Тимът от Букурещ се наложи с 2 : 0 след голове на Гералдо и на Мартинович. Брандан се отчете с асистенции и за двете попадения.

С тази победа тимът на Рони Леви заема трето място с 10 точки. Лидер във временното класиране е Динамо (Букурещ).

Двубоят ще се запомни най-вече с грубостите по терена. Главният съдия имаше доста работа и показа 11 жълти картона и 1 червен. Вагнер от Таргу Муреш бе изгонен в края на двубоя.

В 44-ата минута Гералдо се оказа най-съобразителен в наказателното поле. Той засече центриране на Брандан от ъглов удар и с глава откри резултата.

През второто полувреме играта бе доста накъсана заради множеството нарушения и като цяло двата тима не предложиха особено качествен футбол. Все пак в 86-ата минута Мартинович сложи край на спора с втория гол за Стяуа. Брандан отново се отчете с асистенция.

Българинът в състава на румънците – Валентин Илиев – не взе участие в двубоя, като остана през цялото време на резервната скамейка.