2. - Други
  3. ЦСКА и Рубин с класически победи в Русия (видео)

ЦСКА и Рубин с класически победи в Русия (видео)

ЦСКА Москва би Анжи с 3:0, а Рубин срази Динамо със същия резултат

Отборите на ЦСКА Москва и Рубин Казан очаквано продължават да се борят за призовите места в руската Премиер лига. В 13-тия кръг на шампионата и двата отбора постигнаха убедителни победи с по 3:0 на свой терен и смело вървят към върха на таблицата.

В руската столица ЦСКА не остави никакви шансове на богаташите от Анжи Махачкала. Звездната селекция на гостите, водени от Роберто Карлош,  не удържа на атакита на „армейците” и инкасира цели три попадения в мрежата си.

Начало на головата фиеста за ЦСКА даде бразилецът Вагнер Лав, който още в 5-та минута намери долния десен ъгъл на вратаря Ревишвили с плътен удар извън границата на наказателното поле. Домакините отбелязаха и втори гол през първото полувреме. В 27-та минута Хонда отбеляза гол-шедьовър, след като Мамаев спря на гърди и пусна гениален пас с пета към японеца, който навлезе няколко метра в наказателното поле на Анжи и разстреля вратаря с воле. Плеймейкърът Алан Дзагоев сложи край на интригата в мача в 61-та минута, когато след центриране на Игнашевич от пряк свободен удар се получи рикошет и меле в наказателното поле на Анжи, Дзагоев остана непокрит и от близко разстояние необезпокояван вкара за 3:0.

Рубин не се церемони с московското Динамо и също би с 3:0. Италианският защитник Салваторе Бокети даде аванс на Рубин в 42-та минута, след като засече перфектно с глава едно центриране от пряк свободен удар. В 77-та минута и другият централен бранител на домакините се разписа отново след статично положение. При един корнер за тима от Казан се получи разбъркване пред вратарското поле и там най-съобразителен беше Сеса рНавас, който вкара красив гол от въздуха. В последната минута на мача Начо направи 3:0 като вкара от дузпа, отсъдена за нарушение на Гранат.

В класирането в Русия ЦСКА Москва излезе начело с 25 точки от 12 мача, на 2 пред шампиона Зенит, който има и мач повече. Рубин пък е пети с 21 точки и в момента се намира в зона Лига Европа. Анжи е точно пред казанците с точка повече, а Динамо Москва е на седма позиция с 20 точки.