2. - Други
  3. ЦСКА Москва наниза четири гола на Терек и се качи на върха в Русия (видео)

ЦСКА Москва наниза четири гола на Терек и се качи на върха в Русия (видео)

Столичани превзеха Чечня и победиха отбора на Благой Георгиев с 4:2 като гост

Отборът на ЦСКА Москва показа ясно намерението си да завоюва титлата в руската Премиер лига след убедителна победа като гост на Терек Грозни с 4:2 в мач от 12-ти кръг на руския футболен шампионат. Цял мач за домакините изигра националът Благой Георгиев, който не успя да помогне на Терек да запише нещо повече от почетна загуба.

Столичните „армейци” нанесоха своя удар още през първото полувреме, когато след голове на Сейду Думбиа и Вагнер Лав в 19 и 37 минута, те поведоха с 2:0 преди почивката и си осигуриха комфортен аванс. Вагнер Лав изведе Думбиа зад защитата на домакините и той красиво прехвърли вратаря Дзанаев за първия гол. После ролите се размениха и Думбиа асистира на Вагнер за 2:0 след центриране и засичане с едно докосване от въздуха на бразилеца.

Тези попадения обаче не спряха устрема на нападателната мощ на ЦСКА и гостите добавиха нови два гола на сметката си през втората част. Сред голмайсторите записа името си и японецът Кейсуке Хонда. Отново Думбиа подаде към него с пета, а Хонда с много силен и точен изстрел намери горния десен ъгъл на вратата. Вагнер Лав оформи истински разгром в 80-та минута за 4:0. Той вкара втория си гол след грешка на вратаря Дзанаев и лесно вкара в опразнената врата.

Все пак до края футболистите на Терек успяха да направят резултата по-почетен като върнаха два гола. ЦСКА заигра в по-бавно и спокойно темпо, което позволи на бразилеца Маурисио да разпечата на два пъти в рамките на 2 минути мрежата на Акинфеев. Попаденията паднаха в 88 и 89-та минута на срещата. Първо Маурисио навърза цели трима бранители на гостите и върна един гол за 1:4, а после пак той намали за 2:4 с хубав удар извън границата на наказателното поле.

Така момчетата на старши-треньора Леонид Слуцкий оглавиха класирането в руското първенство. ЦСКА има равни точки на върха с амбициозния тим на Анжи Махачкала. И двата отбора събират по 22 точки, но московчани имат по-добра голова разлика.