2. - Други
  3. Турция постигна първа победа в евроквалификациите (ВИДЕО)

Турция постигна първа победа в евроквалификациите (ВИДЕО)

Отборът на Фатих Терим победи Казахстан с 3:1 в Истанбул

Турция взе първа победа в квалификационната битка за Евро 2016 след домакински успех с 3:1 над Казахстан в Истанбул в Група А. Турците стигнаха само до една точка в първите си три мача в групата и знаеха, че само победа ще съхрани надеждите им да играят във Франция след две години.

Отборът на Фатих Терим натисна от самото начало и Йълмаз и Булут бяха близо до гол в първите 20 минути. Изглеждаше само въпрос на време домакините да вкарат и логичното се случи в 26-ата минута.

Бурак Йълмаз бе съборен от Ренат Абдулин в наказателното поле и нападателят на Галатасарай се разписа от бялата точка за 1:0.
След още три минути Йълмаз стреля леко извън наказателното поле, вратарят Александър Мокин се намеси ужасно и кълбото се търколи зад голлинията – 2:0.

Гостите стигнаха до една от редките си възможности в 53-ата минута, ала Волкан Бабакан внимаваше и изби шута на Логвиненко.

Турция остана по-добрият отбор и реши мача 7 минути преди края. Гьокхан Торе центрира и Азиз добре насочи в мрежата с първия си гол за националния отбор за 3:0.

Самат Смаков вкара късна дузпа за Казахстан, но това се оказа само почетен гол за крайното 3:1.

В тази Група А лидер е Чехия с пълен актив от 12 точки, Исландия има 9, Холандия е с 6, а Турция вече има 4. Казахстан е на последното шесто място с една точка.