2. - Други
  3. Твенте запази победната си традиция срещу Ден Хааг (видео)

Твенте запази победната си традиция срещу Ден Хааг (видео)

Ники Михайлов игра при успеха с 5:2

Твете продължи положителната си серия срещу Ден Хааг  след категорична победа с 5:2 в двубой от шестия кръг на холандското първенство. Тимът, в който играе националният вратар Николай Михайлов, е побеждавал този съперник като домакин в последните седем срещи. Головата разлика между двата тима е 18:5.

Михайлов взе участие в двубоя, като помогна много за този успех с класните си спасявания.

Двубоят започна добре за гостите от Ден Хааг, когато още в 14-ата минута главният арбитър посочи точката за изпълнение на дузпа и Лекс Имерс бе точен. Радостта обаче за възпитаниците на Маурис Стайн трая само 120 секунди. Марк Янко възстанови равенството. Твенте продължи да доминира и да създава по-интересните положения, но частта завърши при този резултат.

Домакините започнаха ударно второто полувреме и в 56-ата минута Дъглас покачи на 2:1. Надмощието на тима, воден от Ко Адриансе, си каза думата и Люк де Йонг вкара трети кол след по-малко от двайсетина минути игра. Джон Хервоек върна едно попадение, което даде надежди за гостите, но те бяха моментално попарени. Още не бе изминала и минута, когато Емир наниза четвъртия гол за участника в Лига Европа. В 90-ата минута Де Йонг вкара втория си гол и сложи окончателно точка на спора в тази среща.

С този успех Твенте се изкачи на първото място във временното класиране и вече има 15 точки, колкото и втория Аз Алкмаар. ПСВ Айндховен, където играе Станислав Манолев, е на петото място.