2. - Други
  3. Зенит и Рубин не излъчиха победител в дербито на кръга в Русия (видео)

Зенит и Рубин не излъчиха победител в дербито на кръга в Русия (видео)

Двата тима завършиха сблъсъка си на стадион "Петровски" наравно

Дербито на руската Висша лига между отборите на Зенит (Санкт Петербург) и Рубин (Казан) завърши без победител. Двата тима не успяха да излъчат победител и сблъсъкът помежду им, който се проведе на стадион „Петровски”, приключи при равенство 2:2.

Домакините от Зенит поведоха в 9-ата минута с попадение на Дани, но до края на първата част Рубин достигна до пълен обрат, който дойде благодарение на головете на Карадениц и Медведев. Така на почивката на мача шампионът на Русия от 2009-та година имаше преднина от едно попадение.

Крайното 2:2 оформи Александър Кержаков в 71-ата минута. По този начин двата тима не излъчиха победител и двубоят завърши при равенство.

След спечелената точка Зенит вече има 16 и се намира на 4-ата позиция в подреждането, като от началото на сезона са изминали девет кръга. Рубин е на 5-ото място с 13 точки.