2. - Други
  3. Зенит изпусна победата в дербито срещу Динамо (видео)

Зенит изпусна победата в дербито срещу Динамо (видео)

Отборът на Лучано Спалети допусна изравнителен гол в 94-та минута за 1:1 срещу московчани

Динамо (Москва) и Зенит (Санкт Петербург) направиха зрелищно равенство 1:1 в дербито от 12-ия кръг на руската Премиер лига. Лазович откри резултата 8 минути преди края, но домакините инфарктно изравниха в 4-тата минута на продължението след гол на Самедов.

Мачът на „Арена Химки” стартира с бързи атаки и към двете врати, но нито един от двата отбора не можа да намери пътя към вратата на противниковия страж. Динамичното първо полувреме приключи при 0:0, а по-добрите положения се откриха пред Зенит.

През второто полувреме двамата наставници направиха промени в съставите си с надежда да спечелят двубоя. Драмата дойде едва след 80-та минута. Първо в 82-та Данко Лазович откри за Зенит след удар с глава отблизо и гостите вече започнаха да ликуват.

Игор Егоров обаче бе изгонен от тима на Спалети в 90-та минута и усложни задачата на съотборниците си. Защитата на Зенит рухна в 94-та минута, когато Александър Самедов отбеляза изравнителното попадение за крайното 1:1 секунди преди края.