2. - Други
  3. „Златният” Ето’о дебютира с гол за Анжи (видео)

„Златният” Ето’о дебютира с гол за Анжи (видео)

Най-добре платеният футболист в света донесе точка на тима си за 1:1 с Ростов на Янков и Стоичков

Най-добре платеният футболист в света Самуел Ето’о отпразнува своя дебют в руската Премиер Лига с гол при равенството на Анжи 1:1 като гост на Ростов, където се подвизават контузеният Чавдар Янков и легендата Христо Стоичков.

Двата тима играеха при 0:0 в мач от 22-ия кръг на първенството, когато треньорът на отбора от Махачкала Гаджи Гаджиев пусна рекордната камерунска покупка на терена в 58-ата минута. В първите си минути на терена Ето’о изглеждаше незабележим заради много дефанзивната игра на Анжи.

Мачът обаче живна в 72-ата минута, когато Калачев изпълни перфектно пряк свободен удар и оплете кълбото в мрежата на гостите за 1:0 в полза на Ростов. За тях не игра трайно контузеният Чавдар Янков, който по всяка вероятност ще отсъства 6 месеца от зеления килим.

Бившият голаджия на Интер обаче показа световната си класа и вкара гол при единствения си шанс в този двубой. Юри Жирков, който дойде от Челси, премина трима по левия фланг, центрира и Ето’о засече в мрежата за 1:1.

Така Анжи остава на 4-то място в Русия с 37 точки и продължава да заем място в зона Лига Европа. Ростов пък е 14-ти на точка от зоната на изпадащите с 18 точки, една повече от 15-тия Спартак Налчик.